Ankara Hızlı Tren Araç Kiralama

Ankara Hızlı Tren Araç Kiralama

Haber İçeriği

Ankara merkez başta olmak üzere il ve ilçelere araç kiralama işlemleri bir noktadan bir noktaya araç kiralama şeklinde gerçekleşmektedir. Günlük araç kiralama hizmeti iş ya da turistik seyahatlerde en fazla ihtiyaç duyulan ve oldukça talep gören hizmetler arasında yer almaktadır.

Daha çok yerli ve yabancı turistler, tatil zamanındaki seyahatlerini keyifli ve konforlu bir hale getirmek için sıklıkla tercih etmektedir. Burada havaalanından iniş ve binişlerde büyük avantaj sağlayan günlük kiralama hizmetleri ulaşım ve konfor açısından büyük kolaylıklar sunmaktadır.Bu sayede Ankara araç kiralama hem zamandan hem de paradan tasarruf yapılmasını böylece her yere ulaşılmasını sağlamaktadır.

Ankara Hızlı Tren Araç Kiralama Nedir?

Hızlı tren araç kiralama farklı bir şehre gidildiğinde orada ulaşımı sağlamak için tercih edilen hizmetler arasında yer almaktadır. Özellikle şirketlerin, şirket aracı şeklinde tahsis ettiği araçları temin etme yöntemi olmaktadır. Şirketler, kurumsal araç kiralama ile çalışanların ve şirketin ihtiyaçlarına uygun şekilde kiralanmaktadır.

Böylece araçların vergileri ya da masraflarıyla uğraşılmamaktadır. Ayrıca aracı da satın almak zorunda kalınmamaktadır.Hızlı tren araç kiralama işlemi, şirketlerin bir yıl veya daha uzun sürelerde kiraladığı ve değişimini yaptığı bir süreç olmaktadır.

Uzun zamanlı kiralama ve filo kiralama hizmetinden yararlanılmaktadır.Hatta şirkete maliyet açısından önemli avantajlar sağlanmaktadır. Hızlı tren Ankara günlük araç kiralama hizmeti ayrıca araç fiyatlarının arttığı son günlerde kurumsal firmaların en çok tercih edilen yöntem olmaktadır. 

Ankara Hızlı Tren Araç Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Ankara Hızlı trenden Ankara’nın farklı bölgelerine gitmek için Ankara araç kiralama işlemi daha hızlı şekilde gerçekleşmektedir.

Burada özellikle seyahat ya da gezi sırasında kolaylık sağlamak açısından otomobil kiralayarak ulaşım avantajlarından yararlanılmaktadır. Kiralama hizmetinden faydalanmak açısından izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanmaktadır;

Güvenilir firma ya da fiyat araştırması yapılması gerekmektedir.Rezervasyon esnasında istenilen tarih aralığının müsaitlik durumu kontrol edilmektedir.
Sigorta veya kasko işlemlerinin firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı sunulan imkanlar rezervasyon işleminden önce kontrol sağlanmaktadır.
Kiralanması istenen aracın, ihtiyaca ya da bütçeye uygunluğuna karar verilmektedir.Özellikle aracın modeli ve kiralama tarih aralığı kararlaştırılmaktadır.
Ek hizmet talepleri önceden belirlenip kiralama firmasına iletilmelidir. Örnek verecek olursak; kiralanması istenen araçta, bebek ya da çocuk ile seyahat etmek isteniyorsa, kesinlikle önceden bebek ve çocuk oto koltuğu talep edilmesi gerekmektedir.
Aracı kiralamak istenen firmayla, müşteri tarafından belirtilen tarih aralığı üzerinden anlaşma sağlanmaktadır.
Ödeme yöntemleri ya da depozit/provizyon işlemleri için gerekli kredi kartı bilgileri araç kiralama Ankara firmasına iletilmektedir.

Ankara Hızlı Tren Araç Kiralama Avantajları

Büyük ve küçük çaptaki işletmelerin lojistik, pazarlama hatta satış gibi alanlarda araç ihtiyacını Ankara havaalanı araç kiralama hizmetinden yararlanmaktadır.

Peki kurumsal araç kiralamanın avantajları nelerdir? Bu avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Araca belli bir süre ihtiyaç varsa bu süre içinde araç kiralama hizmeti gerçekleşmektedir. Aynı zamanda burada geniş araç yelpazesi ile farklı araç modellerinde seçim yapılmaktadır.
 • Araçları satın almak zorunda kalınmamaktadır.Satın alım işlemlerinde özellikle vergilerden ve toplu para çıkışından kaçınılmaktadır.
 • Ekonomik şartların zorlaştığı günümüz dünyasında göz önünde bulundurduğumuz zaman artan araç fiyatlarına uygun araç alınmaktadır.
 • Kiraladığınız aracın marka ve modelini dilediğiniz zaman değiştirilebilmektedir.
 • Kurumsal araç kiralama işlemleri sayesinde KDV indiriminden faydalanılmaktadır.
 • Motorlu taşıtlar vergisi hatta Katma Değer Vergisi gibi vergiler gider şeklinde gösterilmektedir.
 • Periyodik bakım, hasar onarımları, sigorta/kasko giderleri, yedek araç veya lastik değişimi gibi masrafları araç kiralama şirketi karşılanmaktadır.
 • Zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Ankara Hızlı Tren Araç Kiralama Dezavantajları

Kısa dönem kiralamanın dışında Ankara dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlar genelde maliyet ve zaman olarak dezavantaj yaratabilmektedir.

 • Kiralama zamanı uzatılmak istenildiği zaman ortaya bazı problemler ortaya çıkabilmektedir.
 • Kısa süreli kiralama yaparken sürenin doğru seçilmemesi halinde aracınız farklı birine kiralanmaktadır.
 • Ankara Esenboğa araç kiralama işleminde araçların bakımı iyi yapılmadığı taktirde kullanıma bağlı olarak sorun çıkarabilmektedir.
 • Günlük kiralanan araçlarsıklıkla kullanıldığı gibi bakımlarının yapıldığından mutlaka emin olunması gerekmektedir.
 • Kısa zamanlı kiralama yaparken en fazla dikkat edilmesi gereken şey kiralama yapılan şirketin güven veren bir firma olması gerekmektedir.

Araç Kiralamak İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde Araç kiralama hizmeti için yapılması gerekenler araç kiralama firması ve müşterinin isteğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Araç kiralamak için ehliyet ve kimlikle birlikte araç kiralama ofisine gidilmesi gerekmektedir. Burada ofisin size sunmuş olduğu sözleşme kapsamında kiralama hizmeti alınmaktadır.

Ankara hızlı tren araç kiralama hizmeti için aynı zamanda bulunduğunuz konumdan nereye gidileceği hakkında bilgi alınması gerekir. Kiralama işleminde mutlaka sözleşme şartlarına uyulması gerekir. Aksi halde sonradan oluşması muhtemel sorunların önüne geçilmesi zor olmaktadır. Ayrıca araç kiralamada ek sürücünün de kim olduğu bildirilmek zorunda olmaktadır. Aracı siz kullanmayacaksanız bu ek sürücünün bildirilmesi gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kiralama rezervasyonunu ne kadar erkenden yapabilirim?

Ankara araç kiralama fiyatları üzerinden burada işleminizi en çok 12 ay öncesinden online olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Genellikle 12 aydan sonraki dönemler üzerinden bu fiyatlar kesinlik kazanmadığı için maksimum bir yıl sonrasına kiralama işlemi de gerçekleşebilmektedir.

Araç kiralama ücretine neler dahildir?

Araç kiralama işleminde fiyatlara KDV, MTV ve ÖTV gibi ek ödemeler de dahil edilmiştir, ek ödeme işlemi gerektirmeyecektir.

Şehirler arası kiralama yapabilir miyim?

Ankara araç kiralama hizmeti Ankara ili ve ilçeleri arasını kapsayabilmektedir. Ancak şehir dışında kiralama hizmeti almak istediğiniz zaman bu işlem için bildirim yapılması gerekmektedir.

Araç kiralama işlemimin veya rezervasyonumun tamamlanmış olduğunu nasıl anlayabilirim?

Ankara araç kiralama hizmetinde rezervasyonun tamamlandığı telefondan bildirilmektedir.