Keçiören Araç Kiralama

Keçiören Araç Kiralama

Haber İçeriği

Keçiören Araç Kiralama belli bir miktar ödeyerek kiralama hizmetidir. Bu hizmet özellikle aracı olmayanlar için ideal bir çözümdür. Günümüz dünyasında özellikle muhteşem bir tatil için kimi zaman iş için araç kiralama hizmeti gerekmektedir.

İster toplu olsun ister iş için araç maliyetlerini düşürmek ve hızlı bir şekilde araç ihtiyacınızı gidermek açısından araç kiralama hizmeti mevcuttur.

Bu tür seçenekler dakikalık araç kiralama olduğu gibi yıllık araç kiralama Ankara şehri ve alanına da dair daha geniş seçenekler de bulunmaktadır.

Araç Kiralama Nasıl Çalışır?

Ankara araç kiralama nasıl çalışır? Sorusuna bağlı olarak burada aylık kira, ön ödeme tutarı ve sözleşme süresinin yer aldığı bir sözleşme ile başlamaktadır.

Ön ödeme tutarları aracın faizi, amortismanı ya da kiralama ücretlerine bağlıdır. Amortisman, arabanın satın alındığı tarihteki farktır.

Burada özellikle kiracı, sözleşmede yer alan tüm şartları ve zorunlulukları yerine getirmekle yükümlü olmaktadır. Sözleşmede yer alması gereken şartlar şu şekildedir;

Kiralama açısından ödenmesi gereken tutar
Fesih ücretleri
Kira süresi
Yıllık kilometre
Araca hasar verme cezası
Eksik kira ödemesinin sonuçları
Ehliyet ve yaş şartı
Araç Kiralama Şartlar

Keçiören Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Keçiören araç kiralama hizmeti kapsamında belli şartlar bulunmaktadır. Özellikle araç kiralama alanında devir işlemlerinin gerçekleşmesi için bu şartların taşınması gerekir.

Ankara günlük araç kiralama için birçok şart vardır. Bunlardan birkaçı kiralama şirketleri özelinde değişkenlik gösterse de genelde aşağıdaki şartlar geçerlidir;

  • Ankara Esenboğa araç kiralama işlemi gereken sigorta şartları gereği en az 21 yaşında olmak gerekiyor. Orta ve üst sınıf segmentler için 25 yaş şartı bulunmaktadır.
  • Kiralanan araç için belli bir miktar depozito ve provizyon alınmaktadır. Depozito araç kiralama işleminde yaşanabilecek olası kazalar için alınır.
  • Provizyon ise belli bir tutarın kredi kartında bloke edilip depozite edilmesidir. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltılmaktadır.
  • Ankara araç kiralama fiyatları bakımından işleminin gerçekleşmesi için kiralama ücretinin tamamını veya bir kısmını kredi kartı veya banka havalesi şeklinde gerçekleşmesi gerekmektedir.
  • Ödemenin tamamı yapıldığı zaman, araç teslim edilirken herhangi bir ödeme yapmaya gerek kalmamaktadır.
  • Burada bulunan ödeme yöntemlerinde ve aracı teslim alırken kredi kartı ve ehliyet mutlaka bulundurulması gerekir.
  • Kiralanan araç sadece sözleşme de yer alan adresten teslim alınmalı ve iade için belirlenen adreste iade edilmektedir.
  • Ekstra tarih eklemek için de ek süre mutlaka faturalandırılmaktadır. Özellikle faturalandırma işleminin hızlıca bildirilmesi gerekir.

Yukardaki şartlara dikkat edildiği taktirde araç kiralama işleminde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Araç kiralama hizmetinde yaş şartları kaçtır?

Araç kiralama hizmetinde mutlaka 18 yaş üstü şartı bulunmaktadır. Üst segment araçlarda ise 25 yaş şartı bulunmaktadır.

Araç havaalanı araç kiralama hizmeti nedir?

Ankara havaalanı araç kiralama hizmeti Esenboğa havaalanından gitmek istediğiniz yere kadar verilen hizmettir.

Ankara araç kiralama hizmetinde şartlara uyulmadığı taktirde ne olur?

Araç kiralama hizmeti sözleşmeler kapsamında gerçekleşen bir hizmettir, sözleşmelere uyulmadığı taktirde araç kiralama işlemi feshedilmektedir.