Etimesgut Araç Kiralama

Etimesgut Araç Kiralama

Haber İçeriği

Araç kiralama Ankara belirli bir süre için bir taşıma aracının kiralanması yoluyla kullanma hizmetini ifade eden bir yöntemdir. Genellikle seyahatler, tatiller, iş gezileri veya özel etkinlikler gibi çeşitli durumlar için tercih edilmektedir.Bu hizmet, bireylere veya şirketlere ihtiyaçlarına uygun bir aracı belirli bir süre boyunca kiralamalarına olanak tanımaktadır.

Araç Kiralama Ankara Nedir?

Ankara araç kiralama için ilk adım, bireyin ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun bir araç seçimidir. Bu aşamada, araç kiralama şirketinin sunduğu çeşitli seçenekleri incelenmektedir. Ayrıca marka, model, büyüklük, yakıt türü gibi faktörleri değerlendirmek önemlidir.

Belirlenen aracı seçtikten sonra, rezervasyon işlemi gerçekleştirilmelidir. Rezervasyon, aracın belirli bir tarih ve saat aralığı için ayrılmasını sağlamaktadır. Bu adım sitemizin web sitesi üzerinden ya da telefonla rezervasyon yapma gibi çeşitli yöntemlerle tamamlanabilir.

Ankara havaalanı araç kiralama işlemi sırasında, kiracı ile kiralama şirketi arasında bir kiralama sözleşmesi imzalanmaktadır. Bu sözleşme,

 • Kiralama süresi
 • Teslimat ve iade koşulları
 • Sigorta detayları
 • Ücretlendirme
 • Ve diğer önemli detayları içerir.

Kiracı sözleşmeyi dikkatlice okuyup anladığından emin olmak gerekmektedir. Kiralanan araç belirlenen süre boyunca kullanılmaktadır. Bu süreçte;

 • Trafik kurallarına uyulması,
 • Aracın korunması
 • Kiralama sözleşmesinde belirtilen diğer şartlara uyulması gerekmektedir.

Ankara günlük araç kiralama süresi sona erdiğinde araç kiralama şirketinin belirlediği noktaya geri iade edilmektedir. İade sürecinde aracın temizlik durumu ve yakıt seviyesi gibi koşullara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca hasar veya ek ücretlerin olup olmadığı kontrol edilmektedir. Ardından da süreç tamamlanmaktadır. Belirlenen tarih ve saatte kiracı, aracı kiralama şirketinin belirlediği noktadan teslim alınmaktadır.

Ankara Esenboğa Araç Kiralama Yapılabilir Mi?

Ankara Esenboğa araç kiralama birçok kişi tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğer Ankara’ya havayolu ile gelecekseniz, tek yapmanız gereken önceden iletişime geçerek ne zaman geleceğiniz üzerine bilgi vermektir. Ardından tüm hazırlıklar da buna göre gerçekleştirilir. Böylece şehre geldiğiniz gibi aracı almanız mümkündür.

Ankara Araç Kiralama Şartları Neler?

Ankara araç kiralama şartları, bir bireyin veya şirketin bir aracı belirli bir süre boyunca kullanabilmesi için belirlenmiş kurallar ve koşullardır. Genel anlamda şu gibi şartlar yer almaktadır:

 • Sürücü Yaşı ve Ehliyet Durumu
 • Ek Sürücülerin mevcudiyeti
 • Kiralama Süresi ve Ücretlendirme durumu
 • Kilometre Sınırları
 • Sigorta ve Kasko Koşulları
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Depozito ve Ödeme Koşulları
 • İptal ve Değişiklik Şartları

Sürücülerin ilgili tüm koşulları yerine getiriyor olması beklenmektedir.

Ankara Araç Kiralama Fiyatları Nasıl?

Ankara araç kiralama fiyatları çeşitli faktörler tarafından belirlenmektedir. Ayrıca değişkenlik gösterebilmektedir. Genel anlamda bunlar aşağıda olduğu gibi açıklanmaktadır;

Araç TipiFiyatlar kiralanacak aracın tipine göre değişir.
Kiralama SüresiKiralama süresi genellikle gün, hafta, ay bazında hesaplanır.
Kilometre SınırlarıGenellikle belirli bir kiralama süresi içinde yapılabilecek kilometre sınırlarını belirlenmekte, aşılması halinde ek ücretler getirilmektedir.
Sigorta SeçenekleriFiyatlarda sigorta seçenekleri büyük bir etkendir.

Firmamız bu hizmetlerini her zaman en uygun Ankara araç kiralama fiyatları ile sizlere vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Araç kiralamadan önce hangi belgeleri hazırlamalıyım?

Araç kiralamadan önce geçerli bir sürücü belgesi, kimlik belgesi veya pasaport gibi evrakları hazırlamak gerekir.

Kiraladığım aracı başkasının kullanması mümkün mü?

Evet, ancak ek sürücü kullanacaksanız bildirmeniz gerekmektedir. Ek sürücü belirtilen koşulları yerine getirmeli ve sözleşmeye imza atmış olmalıdır.

Araç kiralama fiyatına sigorta dahil mi?

Temel trafik sigortası kiralama fiyatına dahildir.

Kiralama süresini uzatmak mümkün müdür?

Kiralama süresini uzatmak mümkündür. Ancak uzatma talebinde bulunmadan önce kiralama şirketiyle iletişime geçmek ve müsaitlik durumunu kontrol etmek önemlidir.