Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

Ankara Havaalanı Araç Kiralama

Haber İçeriği

Ankara araç kiralama hizmetleri kapsamında en çok tercih edilen hizmetlerden birisi de Ankara Esenboğa araç kiralama hizmetidir.

Bu hizmet genelde şehir dışından gelen ve Ankara’nın bir bölgesine gitmek isteyenleri kapsar. Belli bir miktar ödeyerek bir bölgeden bir bölgeye araç kiralama hizmeti verilmektedir. Araç kiralama hizmetinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için mutlaka araç kiralama sözleşme ve şartlarına uyulması gerekmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama Ankara araç kiralama uzun seneler boyunca Ankara havalimanı başta olmak üzere birçok alanda hizmet verilmektedir. Şahıs ya da firmalar tarafından çokça kullanılan bu hizmet sayesinde ulaşım işlemi daha basit hale gelmektedir. Araç kiralama işlemi zamandan ve paradan tasarruf sağlamak isteyenler için bir çözümdür. Bu sayede çoğu firma araç kiralama hizmetini tercih etmektedir.

Ankara Havalimanı Araç Kiralama Nedir?

Ankara havaalanı araç kiralama küçük bir ön ödeme yapıldıktan sonra belirli süre için de araca sahip olacağını söyleyen resmi sözleşmeyi takip etmektedir.

Gerçekleşen bu sözleşme aynı zamanda sözleşme feshedilene kadar ki süre boyunca aylık ödemeler yapılmayı da zorunlu kılmaktadır. Özellikle sözleşmede sabit fesih bedeli ödeyip aynı zamanda bu sözleşme sona ermeden önce herhangi zamanda anlaşma feshedilmektedir.

Sözleşme aynı zamanda kiraya veren ya da arabayı ödünç veren şirketler tarafından gerçekleşmektedir. Bundan dolayı Ankara araç kiralama fiyatları daha çok uzun zamanlı araç kiralama hizmetine benzemektedir. Birçok marka ve modelde araç kiralama hizmeti dahil edilmektedir.

Ankara Esenboğa Araç Kiralama Nasıl Çalışır?

Araç Esenboğa kiralama süreci, ön ödeme miktarı, aylık kira ve sözleşme süresinin belirlenmiş olduğu bir sözleşme şeklinde başlamaktadır.

Araç kiralamada ön ödeme miktarı aracın amortismanı, faizi ya da kiralama ücretlerine bağlı şekilde gerçekleşmektedir. Amortisman miktarı arabanın satın alındığı ve sattığınız zamanki değeri arasındaki fark şeklinde gerçekleşmektedir. Özellikle kiracılar araç kiralamak için sözleşmede bulunan tüm şartları da yerine getirme zorunluluğu bulunmaktadır.

Ankara Esenboğa Araç Kiralama Sözleşmesi

Ankara Esenboğa araç kiralama işlemleri genelde müşteri memnuniyeti odaklı olmadığı için, mutlaka araç kiralama sözleşme şeklinde gerçekleşmektedir. Genelde bu sözleşme kiracı veya araç sahibi arasında yapılmaktadır. İki taraflı imzadan sonra sözleşme maddelerine uygun şekilde hareket edilmektedir.

Özellikle gelecekte herhangi bir sorun ortaya çıkmasına bağlı olarak, bu sözleşmede bulunan maddelere göre hareket edilmektedir. Sözleşmede yer alması gereken maddeler mutlaka şu şekilde olması gerekmektedir;

 • Sözleşmenin uzun ya da kısa dönem olup olmadığı belirtilmelidir.
 • Araçların sigortalarına mutlaka dikkat edilmelidir.
 • Kira bedeli de aynı zamanda doğru sözleşme üzerinden yapılmalıdır.
 • Araçların bakım ve onarım başta olmak üzere servis noktaları koşul şeklinde sözleşmede yer almalıdır.
 • Aracı kullanmak istenene diğer kişiler sözleşmeye mutlaka dahil edilmelidir.
 • Teslim ya da iade adresleri sözleşme içinde yer almalıdır.
 • İkinci el olarak alınması gereken araçların mekanik ve kaporta ekspertizleri sözleşme içinde yer almalıdır.
 • Uzatma ve erken iade şartları belgede yer almalıdır.

Ankara Esenboğa Araç Kiralama Şartları

Esenboğa araç kiralamak isteyen kişilerin aşağıdaki şartlara uyması gerekmektedir.

Araç kiralamada sürücü yaşı mutlaka 21 olmalıdır. En az 21 yaşlı bir araba kullanıcısı ekonomik bir araç kiralama hizmeti yapabilmektedir.
Araç kiralama işlemleri için yalnız ehliyet değil, onun orta sınıf araçlar için en az 2 yıllık süreye sahip olması gerekmektedir.
Bir kişi kendi adına kiraladığı zaman aracı başka biri kullanacaksa bunu mutlaka bildirmelidir.

Ankara Esenboğa Araç Kiralama Türleri

Araç kiralama Ankara hizmet türleri uzun ya da kısa zamanlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu ayrım aracı kiralamak isteyen kişinin ihtiyacına göre değişmektedir.

Kısa süreli şekilde gerçekleşenler turistik gezi ya da acil ihtiyaçlardan oluşarak Ankara günlük araç kiralama ya da haftalık şekilde de gerçekleşebilmektedir. Ehliyete bağlı olarak araç çeşitleri de seçilebilir.

Uzun zamanlı kiralama işleminde ise birçok firma filo araç kiralama hizmeti verilmektedir. Bu şekilde birkaç yıl kullanılacak araba kiralanmaktadır.

Ankara Esenboğa Araç Kiralamanın Avantajları

Ankara havalimanı araç kiralama hizmeti kapsamında sunulan araç kiralama hizmetleri, ekonomik olarak büyük fayda sağlamaktadır. Özellikle bu kapsamda aracı satın almak için ödenen yüksek ücretin dışında aracın arızası, kaskosu, sigortası, Motorlu Taşıt Vergisi olarak birçok faktörün ödenmesi gerekir.

Araç kiralama hizmetleri sayesinde araç için ödenen ek masraflardan da kurtulmuş olunur. Sadece araç kiralama bedelini bedeli ödenerek araç alınabilmektedir. Ayrıca aracın modeli ve markasını seçilebilir aynı zamanda araç kiralama hizmetleri sayesinde araçlarda arıza yaşandığı zaman mutlaka servis hizmeti de alınmaktadır.

Ankara Esenboğa Araç Kiralamanın Dezavantajı Nedir?

Esenboğa havalimanı araç kiralama hizmeti her ne kadar avantajlı olsa da bazı dezavantajları da bulunmaktadır.

 • Kira veren, kilometre sınırları koyarak sürüş yeteneği de sınırlamaktadır. Araç kiralama da kilometre sınırları yılda 10.000 ila 15.000 arasında değişiklik göstermektedir.
 • Araç kiralama hizmetinden vazgeçtiğiniz zaman mutlaka sözleşmede yer alan şartlara uymanız gerekmektedir.
 • Araç kiralamanın en büyük dezavantajı ise alınan araca hiçbir zaman sahip olunamayacağıdır. Özellikle bu kiralama işleminin daha zorlayan durumlarından birisidir.