Ankara Citroen C-Elysee Kiralama

Ankara Citroen C-Elysee Kiralama, 2012 yılında Fransız otomobil üreticisi Citroen tarafından üretilmeye başlamıştır. Aynı sene üretimi başlayan diğer rent a car aracı olan Peugeot 301 ile oldukça yakın benzerlikler taşımaktadır. Araç 2016 yılından beri yeni kasa ile üretilmektedir. Her sene makyajlanarak piyasaya sürülen C-Elysee sınıfındaki ekonomik araç kiralama araçlarından en çok popülariteye sahip olanların başında gelmektedir.

Araç; satın alma açısından da kiralama açısından da ekonomik ücretleri sebebiyle yoğun talep görmektedir. Bunun sebebi aracın kullanım açısından, sınıfındaki diğer araçlara istinaden oldukça konforlu bir sürüş vaat ediyor. Buna ek olarak aracın kasasının boyutuyla ters orantılı olarak kullanılan 1.6 motor aracı oldukça seri bir hale getiriyor.

Citroen C-Elysee Feel ve Shine paketleri olarak üretilmektedir. Buna rağmen aracın 2022 veya 2023 senesinde kasa değişikliğine gitmesi bekleniyor. Bu değişikliğin ardından donanım paketlerinde de güncelleme veya ekleme olması kaçınılamaz diye düşünüyoruz.

Ankara Citroen C-Elysee kiralama teknik özellikleri;

Elysee yakıt konusunda piyasadaki birçok araçtan çok daha ekonomik bir performans gösteriyor. Uzun yol yakıt tüketiminde 3.6 litrelik muazzam bir performans sunan aracın ortalama tüketimi ise 4.3. Bu sonuçlara istinaden 50 lt deposu bulunan araçla dolu bir depo ile 1100 km yol gidilebiliyor.

Elysee maksimum 183 km hıza ulaşırken 0/100 km arasını ise yaklaşık 12 saniyede tamamlıyor. Yukarıda bahsettiğimiz üzere aracın kasası ve boş ağırlığı oldukça ufak ve küçük. Örneğin Fiat Egea 1,3 ton iken Elysee boş ağırlığı yalznızca 1,1 Ton. Buna ek olarak Elysee’nin 1.6 motor kullanması aracı oldukça seri bir hale getiriyor. Bu arada aracın uzunluğu 4.4 genişliği 1.7 yüksekliği ise 1.5 metre. Citroen Elysee, dijital teknoloji açısından sınıfına istinaden birçok fazla özellik bulunduruyor. Örneğin hız sabitleme her iki donanımda da standart olarak sunuluyor. Bunun dışında bluetooth ve yol bilgisayarı özellikleri de iki donanımda da sabit.

301’den neredeyse hiçbir farkı yok!

Kiralama ilgisi olan kişilerin en çok sorduğu soruların başında “301 ile elysee farkı nedir” sorusu yer alıyor. İki Fransız firmanın ürettiği bu araçlar arasında fark neredeyse yok. Fores Rent a Car olarak firmamızda biz Elysee’yi bulundurmayı tercih ettik. Aracın kiralama fiyatları için Ankara rent a car fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Firmamızdan kısa veya uzun dönem olarak farklı renk ve paket seçenekleriyle aracı kiralayabilirsiniz.

Citroen C-Elysee Kiralama Fiyatları3-6 Gün7-14 Gün15-21 Gün
Manuel – Dizel700 TL650 TL600 TL
Kiralık Elysee Fiyatları

Aracın resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz: Citroen C-Elysee resmi web sitesi