Veriler yükleniyor...

Çankaya/ANKARA

S.M.Paşa Mah. Ahmet Haşim Cad. 35/25

+90 312 426 57 71

info@forescarrental.com

Yeni Renault Talisman Geliyor

Renault’un lüks sınıf araç üretiminde Laguna ve Latitude ile aradığını bulamaması sonucunda ve Latidude’yi üretmeme kararı alması ile birlikte, Yeni Renault Talisman geliyor.

renault talisman geliyor

renault talisman geliyor

Latitude Bitti, Yeni Renault Talisman Geliyor

D segmenti olarak bilinen sınıfta daha öncelerinde rakiplerine, önce Laguna, daha sonrasında Latitude ile mücadele veren Renault, bundan sonra Renault Talisman ile savaş verecek. Aracın ilk başta göze çarpan özelliği ise ön tasarımı. Bu dikkat çekiciliği yaratan imza ise Renault tarafından kaputun üstüne taşan Led farları. Ön ızgarası Renault’un bundan önce üretmiş olduğu diğer araçlara oranla daha büyük olan Talisman mimari açıdan gerçekten de şık duruyor. Renault’un Latitude ile birlikte bu konuda ilerlemesi, Talisman ile çıtayı daha da yükseklere taşıdığını açıkça gösterir nitelikte. Yeni Renault Talisman geliyor renk seçeneğinde de oldukça geniş bir yelpaze sunarak sürücülerin karşısına çıkıyor. Toplamda 1 opak ve 8 metalik renk ile üretilecek Talisman Sedef Beyazdan, Kozmo Mavi’ye, Vizon Kahve’den Yıldız Siyaha kadar renk seçenekleri sunacak. 485 cm uzunluğunda 187 cm genişliğindeki araç, iç hacim genişliğine rağmen 146 cm’lik boyuyla, sınıfındaki araçlara oranla kısa kalıyor. Dizaynı sebebiyle mi böyle yapıldığı da soru işareti.

Renault Talisman Özellikleri

Talisman Avrupa’da satışa iki benzin motoru seçenekli ve üç de dizel motor seçenekli olarak sunulacak. Ülkemizde ise Renault Talisman için yalnızca dizel motorlu olan araçların ithali sağlanacak ve satışı yapılacak. Aracın üst donanımı olan Icon modeli görülmeye değer bir araç ortaya koyuyor. Multimedya sistemi olarak şimdiye kadarki Renaultlarla kıyaslamanın dışında, piyasadaki birçok araçtan üstün donanıma sahip olan araçta dikkat çekici en önemli özellik ise dokunmatik ekran olarak dikkate çarpıyor. Bu dokunmatik ekranı diğerlerinden farklı kılan ise ekranın yönü. Diğer birçok araçta yatay olarak bulunan araç ekranı Yeni Renault Talisman Geliyor dikey olarak karşımıza çıkıyor. Bu ekranın boyutu da 8,7 ” gibi devasa bir boyut. Direksiyon kolundan da kumanda edilebilen bu ekranda tıpkı telefonunuzda yaptığınız gibi sık kullandığınız ögeleri de kendinize uygun hale getirip işlerinizi daha da kolaylaştırabiliyorsunuz. Son olarak; Renault bu sistemiyle bu denli bir multimedya sistemi sunan ilk üretici oldu.

Yorum Yapmak İster misiniz?