Veriler yükleniyor...

Çankaya/ANKARA

S.M.Paşa Mah. Ahmet Haşim Cad. 35/25

+90 312 426 57 71

info@forescarrental.com

Toplumsal Sıkıntılarda Rent a Car’lar

Günümüzde artan terör olayları sonrasında Ankara Rent a Car firmaları ekstra önlemler almaya başladı. Sektör var olduğundan beri hırsızlık, parça çalma, parça değiştirme, aracı hiç bilinmeyen bir noktaya bırakıp gitme gibi problemler bulunuyordu. Ancak artan terör olayları sonrasında, kötü niyetli rent a car müşterileri, araçları kiralayarak illegal işlere başvurmaya da başladı. Yasa dışı işlerini halletmek için araç kiralayan kişilerin dışında, kiraladığı aracı yurtdışına kaçıran kişiler de azımsanmayacak derecede son yıllarda artmış durumda. Araç kiralayıp daha sonrasında kiraladığı araca bomba düzeneği yerleştirip, bu araçlarla terör saldırıları düzenleyen art niyetli kişilerin yaptıkları bu olay sonrasında da rent a car firmaları zor durumlarla karşı karşıya kalıyorlar.

toplumsal-olaylarda-rentacarlar

Peki Toplumsal Sıkıntılarda Rent a Car’lar ne gibi önlemler alabilir ?

Ülkemizin emniyet birimleri bu konuda hem ülkenin refahı, hem de işini yapmak dışında başka hiçbir suçu olmayan rent a car firmalarını düşünerek bazı sistemler geliştirdi. Ancak henüz bütün firmalara resmi bir tebliğ veya başka bir şekilde bu sistem ne önerildi ne de tanıtıldı. Tahminlere göre sistemdeki eksiklikler giderildikten sonra yasal zorunluluğa kavuşacak bu sistemi bekleyene kadar bu olayların önüne geçmek için şirket sahiplerinin ve yönetimlerinin bir şekilde kendi güvenliklerini ve doğal olarak insanların tamamının güvenliklerini sağlamak için somut adımlar atması gerekiyor.

Nedir Bu Somut Adımlar ?

Fores Rent a car olarak bizim uyguladığımız yöntemler arasında öncelikle araç kiralamak isteyen kişinin adli kayıt veya adli sicil belgesini temin etmesini istememiz geliyor. Bunun sonrasında kayıtlı olduğu adresi gösteren resmi bir belge istiyoruz. Başlıca önemli görülen bu hususlar dışında birkaç kriterden sonra araç kiraya verme işlemini tamamlıyoruz. Ama bundan sonraki tabi yine şans. Firmamızın uygulamış olduğu bu kriterler olası kötü bir durum ihtimalini azaltıyor sadece. Başka bir zarar ihtimalini azaltacak unsur ise rent a car firmalarının kendi aralarında haberleşmesi olarak öne çıkıyor. Aldığı bir duyum veya yaşadığı bir hadiseyi başka firmalara ileten şirketler yaşanabilecek somut problemlerin önüne geçmekte oldukça yararlı bir sistem.

Yorum Yapmak İster misiniz?