Veriler yükleniyor...

Çankaya/ANKARA

S.M.Paşa Mah. Ahmet Haşim Cad. 35/25

+90 312 426 57 71

info@forescarrental.com

Talisman’ı İnceledik

Renault’un yeni ürettiği ve Latitude ile beklediğini bulamadığı lüks araç sınıfına hızlı bir giriş amaçladığı Ankara Renault Mais Şubesinde Talisman’ı İnceledik.

renault-talisman

renault-talisman

Renault’un Yeni Amiral Gemisi Talisman’ı İnceledik

Renault D Segment sınıfına daha önceden Laguna ile girmiş sayılsa da, asıl atağını Latitude ile yapmıştı. Ancak araç sınıfındaki diğer araçlara kıyasla oldukça zayıf bir donanıma ve daha önemlisi daha zayıf bir dış görünüme sahip olduğundan, Renault oldukça büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Latitude’yi üretmeyi durdurma kararı alan Renault, bu kararı alırken D Segmentinden çekilmenin kararını almadığını Talisman’ın lansmanını açıklayarak göstermişti. Biz de Eskişehir Yolu Renault Mais Şubesinde Talisman’ı İnceledik.Aracın yayınlanan resimlerine bakıldığında oldukça göze hitap eden bir araç olarak görülen Talisman, yanına gittiğinizde çok daha fazlasıyla sizi etkisi altına alıyor.

talismani-inceledik

Renault Talisman Gerçekten Olmuş!

Aracı incelemeye gittiğimiz saatler boyunca güneşin bayiye, hatta tam Talisman’ın üzerine düşmesi sebebiyle çok net resimler çekemesek de gördüklerimiz gerçekten iç açıcıydı. Renault bu aracıyla hem dış görünüm, hem iç görünüm hem de konfor açısından kesinlikle D sınıfı araç üretmeyi başarmış. Latitude ile D sınıfına giriş yapmasına rağmen sınıfının altında bir dış görünüm sunarken, bu sefer Talisman ile sınıfının da üstünde bir cazibe yakalamış. Bunları böyle düşünmemizin sebebi aracın en dolu modeli olan “ICON” modelinin sergilenmesi sebebinden olabilir. Ancak ne olursa olsun araçta herşey düşünülmüş durumda. Lansman döneminde paylaşmış olduğumuz yazıda da belirttiğimiz dikey ekran gerçekten araca olağanüstü bir kalite katmış. Ekrandan bütün multimedya görevlerini ayarlayabildiğiniz gibi, araç içi aydınlatma renklerini de ayarlayabiliyorsunuz ki bu gerçekten ilgi çekici bir durum. Koltuklarının deri olmasına rağmen spor bir görüntü sunduğu Talisman hem iç hem dış dizaynı ile, resmi bir görüntü verdiği gibi spor bir araca baktığınızı hissetmenizi de sağlıyor. Aracın ön ızgarası, piyasadaki çoğu lüks araçta bile kullanılmayan malzemelerle güçlendirilmiş. Ön taraftaki led farları gündüz görmemize rağmen bu kadar hoşumuza gittiğinde, gece görüntüsünü de oldukça merak ettik. Renault’un artık çoğu aracında kullandığı bagaj açma sistemi de oldukça mantıklı ve eğlenceli. Özetlemek gerekirse Talisman’ı inceledik ve gerçekten çok beğendik.

Yorum Yapmak İster misiniz?