Veriler yükleniyor...

Çankaya/ANKARA

S.M.Paşa Mah. Ahmet Haşim Cad. 35/25

+90 312 426 57 71

info@forescarrental.com

Fiat Egea Türkiye’de

Bursa şehrinde toplam 1 milyar dolar yatırım alanı ve bütçesi ayrılarak üretimine başlanan Fiat Egea’nın üretimi ilk sonuçlanan aracı sedan cinsi oldu. Sedan Fiat Egea Türkiye’de Ekim ayı itibarı ile satışa sunulurken, İtalya’da kasım ayından sonra satışa sunulacak. Ülkemiz ve İtalya’dan farklı olarak 40 ülkede daha satışa sunulacağı bilinen aracın bu ülkelerde Aralık itibari ile satılması bekleniyor. İsminin Ege denizinden geldiği bilinen Egea bu ismini yalnızca ülkemizde kullanacak. Diğer ülkelerde ise “tipo” ismini kullanacak.

fiat egea

fiat egea

Fiat Egea Türkiye’de Ne Kadara Satılacak ?

Fiat Egea ülkemizdeki satış fiyatını minimum 49.900 TL olarak belirledi. ( en alt sınıf paket ve benzin motorlu ) Egea için en yüksek ücret ise dizel motorlu ve otomatik vites seçeneğine sahip olan en üst paket araç için Fiat Egea Türkiye’de 70.900 TL olarak belirlendi. Bu 2 fiyat arasında birçok seçenek arasından seçim yapabilecek olan alıcılar, aldıkları aracın Fiat’ın üretmiş olduğu en lüks araçlardan birini aldıkları bilincinde olacaklar. Ayrıca bu araç ile ilgili Fiat’ın yapmış olduğu bir başka yenilik de, ilk defa 5 yıl veya 100.000 KM garanti imkanıyla satılacak olması.

Fiat Egea’nın Özellikleri

Egea ilk olarak 1.4 Benzinli ve 1.3 – 1.6 Dizel motor seçenekleri ile üretilecek. Bu ay içerisinde satışa çıkarılacak araçlar arasında otomatik vites seçeneği bulunmayacak. Fiat Egea için ilk otomatik araç yeni yılda üretilmeye başlayacak. 1.6 Turbo Dizel motor seçeneği ve otomatik şanzıman araç ise 2016 yılının ikinci yarısında satışa sunulacak. En baz model olan easy paket seçeneğinde bile Fiat Egea Türkiye’de birçok aracın orta segment paket seçeneklerini alıcılarına sunuyor. Bunların arasında göze çarpan özellikler arasında 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar, elektrikli ön ve arka camlar, mp 3 çalar, aux bağlantısı, yokuş kalkış desteği, Abs ve Esp gibi özellikler yer alıyor. Aracın üst paketi olan Urban’da ise ön krom kaplama, sis farları, deri direksiyon, deri vites topuzu,otomatik klima, cruise control,park sensörü, 5 inçlik dokunmatik ekran yer alıyor. En üst paket olan Lounge paketinde ise tüm bu özelliklerin yanı sıra, 17 inç alüminyum jant, krom bagaj, cam altı krom şeritler, elektronik dikiz aynası, yağmur sensörü, elektronik bel destekli ve ayarlı koltuklar, arka kol dayama, navigasyon ve geri görüş kamerası gibi günümüz teknolojisinin çoğu özellikleri kullanılıyor.

Yorum Yapmak İster misiniz?