Veriler yükleniyor...

Çankaya/ANKARA

S.M.Paşa Mah. Ahmet Haşim Cad. 35/25

+90 312 426 57 71

info@forescarrental.com

Ferrari F12 Tdf Tanıtıldı

1947 yılında, pistlerin haricinde normal otomobiller de üretmeye başlayan İtalyan otomobil devi Ferrari, yeni aracı; 780 Beygir (HP) gücündeki ve 12V motorlu aracını tanıtmaya hazırlanıyor. Ferrari F12 Tdf Tanıtıldı olarak ajanslara düşen bu haber sonrası lüks otomobil severler oldukça heyecanlanmaya başladı.

Ferrari F12 tdf tanitildi

Ferrari F12 tdf tanitildi

Ferrari F12 TDF Tanıtıldı, Peki Özellikleri Neler ?

Bu araç için bazılarına iyi, bazılarına kötü haber niteliğinde gelecek ilk özellik, daha doğrusu ilk bilgi Ferrari’nin bu araçtan sadece 799 tane üreteceği. Aracın başlıca özelliklerini saymak gerekirse aracın ulaştığı son hız 340 KM/saat. Aracın Torku ve Beygiriyle doğru orantılı olarak pek de şaşırmamak gereken bir özelliği de 0 Km’den 10 KM’ye hızlanmasını tamamladığı süre. İşte bu çılgın araç bu 100 kilometreyi sade ve sadece 2.9 saniyede kat ediyor. Bir başka büyüleyici bilgi de aracın durur halden 200 KM hıza yükselmesi sırasındaki süre. Araç 200 KM’ye yalnızca 7.9 saniyede çıkıyor. Ferrari F 12 TDF tanıtıldı ve aracın, sanatsal tasarımının dışında, doğal olarak Ferrari sporluğu da fazlasıyla göze çarpıyor. Araç Ferrari’nin en güçlü F12 versiyonu olarak satışa sunulacak ve ülkemizde Ferrari’nin yanı sıra Maserati’nin de satışlarını üstlenen ve bu satışları Tofaş çatısı altında yerine getiren Fermas satacak.

Ferrari F12 TDF’in Diğer Özellikleri

Araç bites yükseltmelerinde yüzde 30 daha hızlı vites yükseltirken, yüzde 40 da daha hızlı vites düşürme teknolojisi sağlıyor. F12 TDF’ de diğer göze çarpan ayrıntı ise F1 DCT şanzıman kullanması. Araç kullandığı bu şanzımandan sonra yukarıda yazdığımız vites teknolojisini gerçekleştirerek kendini taçlandırıyor. Araçta bulunan sanal kısa dingil sayesinde, oluşabilecek ani virajlarda ve teknik açıdan zorlayıcı noktalarda, ani dönüşlerde aracın daha hızlı hareket ederen arabanın tepki mekanizmasını geliştiriyor ve hızın sabitliğini arttırıyor. Ferrari tarafından araç için geliştirilmiş özel direksiyon sayesinde araç ile ilgili bütün özellikler direksiyondaki özel kumandadan kontrol edilebiliyor. Ferrari F12 Tdf Tanıtıldı haberinden sonra merak edilen diğer konu da aracın ne renk olarak üretileceği olmuştu. Ferrari’nin açıklamasına göre üretilecek olan 799 aracın rengi de sarı renkte olacak. Araç ülkemizde kaç paraya satılacak henüz bunun için net bir bilgi yok.

Yorum Yapmak İster misiniz?